Gebyr tillægges ved tilkald af service uden for normal arbejdstid.
Læs mere her.
Geopal Produkter og Service
Leje, leasing og service af gasdetektorer
Hos Geopal kan du leje eller lease stationære og håndholdte detektorer i kortere eller længere perioder. Du kan også få service på stort set alle typer af håndholdte gasdetektorer – ofte med dag-til-dag service.
Uanset om du lejer eller leaser er det inklusive opsætning og nedtagning.
Typisk anbefaler vi, at du lejer udstyr, hvis du kun skal bruge det i en kortere periode. Eksempelvis hvis du kun har brug for udstyret et par dage om året, er det en fordel, at du lejer i stedet for at lease.
Leasing giver mening for dig og din virksomhed, når du skal bruge udstyret i en længere periode. I en leasingaftale betaler du et fast månedligt beløb, og dette inkluderer også alle udgifter til vedligeholdelse og servicering af udstyret.
Se vores kategori med gasdetektorer og Stand-Alone detektorer.
Vi tester, kalibrerer og servicerer stort set alle typer af håndholdte gasdetektorer, og ofte med dag-til-dag service.
Det skal være nemt at få udstyret igennem service. Derfor har vi fokus på en effektiv proces, så dine håndholdte hurtigt kommer tilbage i drift, og med den dokumentation, der skal være på plads.
Leje, leasing eller service? Kontakt os, og lad os finde en løsning sammen.
Kontakt osKontakt os nu
Du er altid velkommen til at kontakte os på telefon, mail eller via kontaktformularen.
Telefon
Øvrige support
I tilfælde af akut behov uden for normal kontortid* kontaktes én af vores teknikere: Find medarbejder
*Mandag-fredag kl. 8:00-16:00 (dog fredag til kl. 15:00).

